Dr Nona
Morze Martwe istnieje ponad 5000 lat, lecz do dnia dzisiejszego ludzkość nie odkryła nawet wszystkich jego sekretów.
Błoto znad Morza Martwego

Błoto znad Morza Martwego

Błoto znad Morza Martwego to prawdziwa perełka wśród naturalnie występujących kosmetyków. Śmiało można powiedzieć, iż w jego składzie występuje prawie cała tablica pierwiastków, m.in.: magnez, krzem, glin, wapń, potas, fluor, brom, żelazo i wiele innych.

Historia błota jest niemal tak długa, jak historia samego Morza Martwego. Na jego dnie przez wieki tworzyła się warstwa osadowa iłów o grubości 100 metrów. W ich składzie jest około 45% soli , 5% biomasy i 50% wody.

Tak jak w przypadku soli, tak i tu ciężko by szukać drugiej takiej substancji w przyrodzie. Jego wyjątkowy skład sprzyja leczeniu wielu chorób i wielu zabiegom upiększającym. To wszystko w połączeniu z unikalnym powietrzem, wodą i solami daje niesamowity zastrzyk nowych sił witalnych, zdrowia i pozytywnej energii.

Wydobywane z Morza Martwego błoto jest wręcz nieocenione przy leczeniu wszelkich chorób skórnych. Najlepiej zastosować je w terapii leczenia: łuszczycy, egzemy, alergii skórnych, łojotoku, stanu zapalnego, wyprysków i podrażnień. Wspaniałe działanie błota na całą skórę to nie wszystko. Ma także właściwości kosmetyczne, często wykorzystywane w profesjonalnych salonach SPA. Błoto normalizuje funkcje skóry, oczyszcza ją, usuwa obumarłe komórki i obniża wydzielanie gruczołów łojowych.

Ponadto daje cudowne efekty w leczeniu wszelkich dolegliwości pourazowych, stanów zapalnych i poinfekcyjnych, chorób układu kostnego i mięśniowego, płuc, chorób ginekologicznych i innych. Oprócz działania powierzchownego ma również bardzo dobry wpływ na organy wewnętrzne.

Powrót